Jubilarni 10. Dani kulture na Pešči 2017. trajati će od 5. do 10. lipnja u Centru KNAP, te knjižnicama S.S. Kranjčević i I. B. Mažuranić.

Desetu godinu za redom, manifestacija će predstaviti sav kreativni potencijal ove zagrebačke četvrti, kroz više od 40 zanimljivih programa, predstava, radionica i koncerata, a vrhunac zabave očekuje nas od četvrtka do subote.

U četvrtak 8.6. od 17.30 h, izdvajamo besplatnu radionicu plesa na svili za djecu i mlade, a nakon toga i svileni performans “Ples mora” u izvedbi Fly High kolektiva.
U petak 09.06. nakon programa u kazalištu nastavlja se druženje uz DJ CHILLa i vrhunsku atmosferu završnog Funky Friday Partya, a odličan program će se održavati i u knjižnici S. S. Kranjčević u kojoj su pripremili koncert Kvartovskih svirača.
U subotu 10.6. nas očekuje zaista sjajan dan od samog jutra; od 10.00 h sunčanje uz kavicu i šoping zdravih proizvoda na Malom placu u dvorištu, maženje, hranjenje i udomljavanje četveronožnih prijatelja uz Kasicu Pasicu, koncert Kikića i još mnogo toga. Večernji program započinje u 20 sati uz nagrađenu predstavu Dr. Wong, Teatra Gaudeamus, nakon čega se program nastavlja u plesnom ritmu SiteSpecifica predstavom – NatMur.
Ovogodišnji Dane kulture na Pešči će se završiti u velikom stilu uz posebne glazbene goste od 21.30 h – Anasmbl jeboTon, uz koje će se plesati i pjevati do dugo u noć!

Ulaz na sve programe je SLOBODAN!

PROGRAM u Centru KNAP

5.6. Ponedjeljak
19.00h Koncert glazbene škole Zlatko Baloković – atrij
20.00h Predstava Teatra Gaudeamus 2 – R.Agić: Salvata
21.00h Otvorena proba plesne predstave NatMur – koreografija: Vesna Mimica i plesači – atrij

6.6.Utorak
19.00h Produkcija dječjih dramskih studija – Šamrleki, Pokus, Magus
20.00h Produkcija glazbenog studija Centra KNAP – Gitara
20.00h Otvorenje završne izložbe polaznika likovnog studija Centra KNAP – Galerija Zvonimir, Ul. Antuna Bauera 33

7.6. Srijeda
19.00h Produkcija plesnog studija Centra KNAP – Balet, Studio za ples i pokret, Hip-Hop,
Break-Dance + plesni gosti

8.6. Četvrtak
17.30h Otvorena radionica za djecu i mlade – Ples na svili
19.00h Ples mora – svileni performans – Fly High
19.00h koncert – Dječji solistički program «Slavuji» i instrumentalisti dječjeg zbora Kikići – atrij
20.00h Predstava Tetra Gaudeamus 3 – F.Žulec: Vincent Grgić

9.6. Petak
19.00h Gold FM play lista
20.00h Predstava dramskog studija Dječjeg kazališta Dubrava:
Bertol Brecht – Horaciji i kurijaciji
20.45h Dramski studio G+ – Škotska predstava – atrij
22.00h Svirka i chilanje u dvorištu uz DJ CHILL-a / Funky Friday Party

10.6. Subota
10.00 – 14.00h Sunčanje uz svirku i kavu u dvorištu
10.00 – 14.00h Mali plac u dvorištu KNAP-a
10.00 – 14.00h Pasica kasica – udomi, nahrani, prošeći…
10.00 – 12.00h Kreativne radionice u dvorištu
10.30h Pjevaju nam KIKIĆI
11.00h Basnoslovko – igrokaz Hane Lukas Midžić

19.00h Gold FM play lista
20.00h Predstava Teatra Gaudeamus – R.Agić: Dr.Wong
21.00h Plesna predstava NatMur – koreografija: Vesna Mimica i plesači – atrij
21.30h Koncert: Jeboton ansambl

Knjižnica S. S. Kranjčevića

5. 6. Ponedjeljak
18h Klub kreativnog pisanja
19h Predstavljanje knjige: Biciklistički vodič – Središnja Hrvatska, Slavonija, Baranja i zapadni Srijem

6. 6. Utorak
18h Vuk koji je htio biti druge boje / dramska skupina DV Matije Gupca
20h Galerija prozori: „ Delegacija“, izložba Branke Cvjetičanin

7. 6. Srijeda
17h Green flash – mobilne vrtne radionice za djecu
19h Glazbena igraonica u sjenici za najmlađe

8. 6. Četvrtak
18h Lutkarska predstava Vande Vilić

9. 6. Petak
19h Kvartovski svirači u sjenici

 

Knjižnica i. B. Mažuranić

5. – 19. 6. – Izložba dječjih radova DV Vladimira Nazora
6. – 8. 6. – Pokazna radionica 3d printanja, skeniranja i modeliranja