Trebam li što mijenjati u jelovniku 7,5 mjesečne bebe?

Majka sam 7,5 mjesečne bebe i htjela bih čuti Vaše mišljenje vezano uz prehranu (dojena beba, kašice započete s 6 mjeseci) i spavanje, tj. radim li nešto pogrešno.

shutterstock_1735801265.jpg

Beba ima 6 zuba, 9050 g, 76 cm dug, uredno puže, sjedi, vesele naravi, uvijek živahan, i idemo svaki dan u dvosatnu šetnju uz more. Beba po danu spava 30 min, svaka 2-3 sata, poslije ručka nastavi još 30 min ako mu ponudim dojku. Preko noći se budi svaka 2 h (točan kao sat) i traži dojku. Pokušali smo izbaciti bar jedno dojenje (ono oko 2h, ali zaspe nakon 2 sata nošenja kada nastupa nova tura dojenja).Raspored: Buđenje oko 6-7 h i dojenje, oko 9 i 9:30 dojenje i spavanje pola sata, 12 h spavanje u šetnji (u kolicima) na pola sata i u 12:30 voće koje pojede cca 60-80 g, oko 14:00 i 14:30 ručak (meso i povrće) pojede 140 grama, oko 15:00 spavanje na pola sata, kratki podoj i nastavak spavanja na pola sata, rijetko kada još jedan kratki podoj i spavanje na pola sata. 19:00 keks napravljen s vodom, ali pojede pola doze u odnosu napisanom na pakiranju za njegov uzrast, 20:00 kratki podoj, 22:30 buđenje i dojenje, 00:30 buđenje i dojenje,oko 2-2:30 buđenje i dojenje i oko 04:00 buđenje i dojenje, spava s nama u krevetu od rođenja. Bebi dajem vodu ili sok popodne, ali jako malo pije iz boce, niti 20 ml dnevno. Utječe li na san to što u jutarnjim satima popijem tursku kavu s mlijekom, a popodne instant kavu? Molim za pomoć jer sam iscrpljena od toliko buđenja noću i preko dana ne uspijevam obaviti sve kućanske poslove, a nažalost nemam baka servis te se na posao vraćam za 2 mjeseca. Molila bih, ukoliko objavljujete upite da ne objavljujete prezime koje sam ispunila u prethodnom mailu. Unaprijed hvala!

Poštovana,

vaše dijete nema fiziološki razlog za buđenje tijekom noći. Ne budi se zbog gladi jer je već doseglo težinu koja omogućava da prespava noć. Tu se više radi o potrebi za kontaktom ili još vjerojatnije čistoj navici. Pokušajte postepeno izbaciti jedan po jedan noćni podoj tako da skraćujete vrijeme podoja. Kroz nekoliko noći izbacite jedan podoj te pređite na sljedeći.

Pokušajte promijeniti raspored obroka, na način da ih svedete na pet obroka u danu. Predlažem sljedeći redoslijed: mlijeko, voćna kašica, povrtno-mesna kašica, mlijeko, mliječno- žitna kašica.