Za sunčane proljetne dane rješenje su šeširići sa UV zaštitom

S dolaskom toplijih dana sve više vremena provodimo s djecom na otvorenom, u šetnji, igri ili pak brčkanju u bazenčiću.

sesiric_sunce_pixabay

No prije odlaska na sunce ne zaboravite zaštititi nježnu dječju kožu od štetnog UV zračenja.

Dječja koža je iznimno delikatna i osjetljiva na vanjske utjecaje stoga je važno poduzeti par preventivnih koraka da biste izbjegli opekotine, a samim time i oštećenje kože. Prije svega ograničite vrijeme koje će dijete provesti direktno na suncu. Bebe mlađe od šest mjeseci ne bi trebalo uopće izlagati direktnoj Sunčevoj svjetlosti u periodu od 11 do 15 sati. Radije se držite hlada u razdoblju kada je sunce najjače, čak i sa starijom djecom, i znat ćete da ste opasnost sveli na minimum.

Ograničite vrijeme provedeno na suncu

Obucite mališana u pamučnu, prozračnu odjeću, a mjesta koja nisu pokrivena svakakako namažite zaštitnom kremom s visokim UVA i UVB faktorom koja je pogodna za malu djecu. Kreme je najbolje kupovati u ljekarnama gdje se možete dodatno savjetovati što je najbolje za vaše dijete, i svakako proučite sastojke. Kremu prije prve upotrebe testirajte na malom području kako biste izbjegli alergijsku reakciju. Uz odjeću koja pokriva ramena, najizloženiji dio tijela na suncu, navikavajte dijete odmalena i na sunčane naočale.

Ne izlazite na sunce bez šeširića. Kupite onaj širokog oboda koji će prekriti glavicu, vrat i uši. Premda dječaci vole šilterice, sjetite se da takva vrsta pokrivala za glavu ne pruža optimalnu zaštitu. Bilo koji lagani, prozračni šeširić široka oboda poslužit će svrsi, posebice ako je vrijeme izaganja Sunčevim zrakama svedeno na minimum. Međutim, za sunčanijih dana ili na ljetovanju, kada je zračenje iznimno jako, bolji je izbor šeširić sa UV zaštitom.

Šeširići s UV zaštitom pružaju optimalnu zaštitu

Na tržištu se mogu naći visokokvalitetni šeširići koji su dermatološki ispitani i koji imaju certifikate renomiranih znanstvenih ustanova prema važećoj europskoj normi. U Hrvatskoj ih možete kupiti u svim bolje opremljenim trgovinama dječjom opremom kao i u većini ljekarni. Kao i kod ostalih proizvoda, obratite pozornost na etiketu i deklaracije koje dolaze s proizvodom. Kvalitetan šeširić sa UV zaštitom 50+ košta od 100 do 150 kuna.

Prateći najnovija medicinska istraživanja i tehnološka dostignuća na području tekstilne tehnologije, šeširići su izrađeni od inovativnih materijala koji ne samo da štite od UV zračenja nego i reflektiraju velik dio toplinskog zračenja sunca, te isparavaju vlagu i znoj. Takvi šeširići su lagani, prozračni i iznimno ugodni za nošenje. Izrađeni su od prirodnog celuloznog vlakna s visokim postotkom nanočestica titanij dioksida.

Kupujte samo certificirane, dermatološki ispitane šeširiće

Stupanj UV zaštite odjeće, pa tako i pokrivala za glavu, ovisi o gustoći tkanja i kvaliteti prediva. Kroz rupice će proći manje zračenja što je gušće tkanje. Ako je predivo propusno za UV zračenje ili radi povećanja stupnja zaštite, u njega se dodaju mineralna punila. Spomenuti titanij dioksid smatra se najkvalitetnijim punilum kad je riječ o UV zaštiti.

Budući da razlike u cijeni nisu prevelike, preporučujemo da umjesto običnog šeširića kupite onaj sa UV zaštitom. Takvo pokrivalo pružit će adekvatnu zaštitu vašem mališanu i produžiti vrijeme igre na suncu.Za sunčane proljetne dane rješenje su šeširići sa UV zaštitom